Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir

By | Ocak 27, 2019

Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir. Rüyada aslan görmek, Devlet başkanı ile tabir edilir. Aslan başı bulmak veya arslan eti yemek valiliğe, mertebeye, makam ve mala, Birine arslan ısırması maldan ya da dünyalıktan görülecek zararla, Arslanın birini kovalaması korkuyla, Arslana binme güçlü bir düşmana galip gelmeye, Evde arslan görmek sağlıklı kimse için uzun ömre delalet eder.

Rüyada Aslanla boğuşmak

Kazanmaya; aslana sırtını dayamak, kayıp ve üzüntüye işarettir. Aslan görmek, yüksek mevkideki insanlarla dostluk kurulacağına işarettir.

Rüyada Aslan sevmek

Rüyada aslan sevmek yardımlaşmaya, başarıya ulaşmaya ve yüksek yerlere gelmeye işaret eder. Bu da kişinin ileri ki hayatını olumlu yönde etkilemeye işarettir.

Rüyada aslan yavrusu görmek

Rüyada arslan yavrusu görmek bir erkek çocuğa işarettir. Arslanın evine girdiğini görmek, hayra, saltanata, uzun ömre ve bol rızka delâlet eder.

Rüyada aslan tarafından kovalandığını görmek

Rüyada aslan tarafından kovalanmak, Aslan tarafından takip edilmek; tuzağa düşmeye işarettir. Arslanın kovalaması korkuya delalet eder.

Rüyada aslan öldürmek

Rüyada aslan öldürdüğünüzü gördüyseniz her alanda başarıya ulaşacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada aslandan korkmak

Rüyada aslanla karşılaşan ve korku duyan bir kimse maceralı sayılan bir işten büyük kazanç sağlayacak ve üstün, önemli biriyle dost olacak anlamına gelir. Kafesteki aslan bir dostun güç durumda kalacağına işarettir. Aslanla boğuşan kimsenin düşleri gerçekleşecek demektir.

Ibni Sirin e göre (r.a): Rüyada Aslan görmek kuvvetli ve şiddetli bir düşmanla yorumlanır. Aslanla dövüştüğünü gören, üzerine saldıran kuvvetli bir düşmanla mücadele eder. Bir aslana karşı çıktığını fakat aslanın kendisine dogru geldiği halde ona saldırmadığını gören, devletten veya devlet adamlarından bir zarar görmez.

Rüyada aslandan kaçmak

Aslandan kaçtığını ve hayvanin kendisini kovalamadığını gören, korku ve endişeden kurtulur, düşmanına üstün gelir. Kendisine aslan eti getirildiğini görenin eline mal geçer, o etten yemek daha iyidir. Aslan sütü de böyledir.

Rüyada aslan başı bulmak

Kirmani ye göre: RÜYADA ASLAN GÖRMEK hükümet reisi ile tabir olunur. Rüyada bir aslan başi bulduğunu ve onun etinden yediğini görmek, rütbeye ve mala ve nimete delalet eder.

Rüyada aslanın bir parçası

Aslanın vücudundan bir parçanın eline geçtiğini görmek, düşman malından faydalanmaya işarettir. Bir aslanı arkasına yüklediğini gören düşmanı ile anlaşır. Bir aslanın arkasından dolaşarak önüne çıktığı göreni, hükümet cezalandırır. Bir aslan başı aldığını gören büyük bir makama geçer. Rüyasında bir aslanı sagdigini gören, devletin malini idare eder. Eğer tüccar sa mali artar, isçi ise kazancı çoğalır.

Rüyada aslan yavrusunu emzirmek

Bir kadın rüyada aslan yavrusunu emzirdiğini görse, büyük bir adamın süt annesi olur. Eğer aslan yavrusunu besleyen erkekse, bir yere Amir olur.

Rüyada aslan ısırması

Bir aslanın kendisini ısırdığını görmek veya pençesiyle bir tarafını yaraladığını gören, düşmanından zarar görür.

Rüyada aslanı öpmek

Rüyasında kendisini bir aslanının kucakladığını gören, devlet büyüklerine yakınlaşır. Bir aslan öptüğünü veya aslanın kendisine tatlı, tatlı baktığını gören, hükümet hizmetine girerek hayır ve menfaat görür. Eğer çalısıyorsa derecesi yükselir. Aslan eti yemek devlet büyüklerine yakin olur ve onların itimadini kazanir. Aslanın derisi, kili, eti ve kemiği; ya hükümetten veya düşmandan gelecek malla tabir olunur.

Rüyada Aslana binmek

Salimi ye göre: Rüyasında bir aslana binip dilediği yere götürdüğünü gören, büyük ve kuvvetli bir düşmanına üstünlük sağlar. Rüyada Aslan Kovalamak Aslanın kovalayıp onun kaçtığını gören, korktuğu ve çekindiği bir şeyden kurtulur ve muradına erer.

Rüyada azgın aslan görmek

Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyasında azgın bir aslanın halkın yolunu kestiğini görmek, devletin zulüm yapacağına, bir aslanın kendisini kovaladığını görmek, hükümet ten korkmaya, bir aslana binmiş ama korkmakta olduğunu görmek, bir belaya uğrayacağına delalet eder.

Cafer i Sadik a göre (r.a): Rüyada aslan görmek üç şekilde yorumlanır;

Hükümet başkanı

Cesaretli bir adam

İnatçı düşman

Rüyada dişi aslan görmek

Bir başka rivayete göre de: Ibni Sirin e göre (r.a.). Rüyada dişi ArslanI görmek, kötü düşünceli, zalim ve çocuğuna kahredici bir kadına işaret eder. Rüyada bir dişi arslanla münasebette bulunduğunu gören kimse, büyük bir sıkıntıdan kurtulur. Kendi islerinde yükselir ve düşmanına galip gelir. Rüyada Dişi aslan sütünü içtiğini gören kimse, düşmana galip gelir. Bir aslana karsi çıktığını fakat arslanın kendisine doğru geldiği halde ona saldırmadığını gören, devletten veya devlet adamlarından bir zarar görmez.

Rüyada evde aslan görmek

Aslani evinde gören kimse hayra, güce ve uzun ömre erisir. Bir kimse arslanin kendisini isirdigini görse, isirdigi miktar düsmanindan bir seye erisir.

Rüyada aslanla boğuşmak

Aslanla dövüstügünü gören, azgin düsmanla kavga eder. Arslanin derisinden yahut kilindan bir sey aldigini görenin eline düsmanin malindan bir sey geçer. Çok kere bu, miras malina isaret eder.

Kendinize güvenen, güçlü bir insan olduğunuz için, hayatta her zaman başarılı olacaksınız.

Rüyada aslan saldırması düşmanlarınız tarafından yenilecek onların emri altına girmeye işarettir.

Rüyada aslan beslemek, aslan besleyen erkek yada kadın fark etmez işinde yükseleceğe, başarılı bir yönetici konumununa nail olacağa işarettir.

Rüyada aslan almak, ümitsizlikten sonra ulaştığı itibarlı mertebeye, saygınlığa, yüksek kazanc ve servete işarettir.

Rüyada aslan ayağı, pençesi, ümit ettiğiniz mevkiye ulaşacağınıza, kazancınınızın artacağına iyi bir mevkiye yükleceğinize de delalet eder.

Rüyada aslan başı görmek: Yüksek bir mertebeye yükseleceğinize işaret eder.

Aslanı genç bir kızın görmesi: İyi bir evliliğe.

Bekar biri dişi Aslan görürse: Bir kız veya dulla tanışmaya.

Dişi aslan: Zenginliğe. Yavru aslan: İyi bir iş arkadaşına.

Koşan aslanlar: Umulmayan bir zenginliğe ve mutluluğa.

İki aslanın kavgası: İki kişinin kavgasına seyirci kalmaya.

Aslan öldürmek: Her alanda başarıya.

Dişi aslanla çiftleşmek: Bir düşmana veya hastalığın geçmesine.

Aslanla konuşmak: Güçlü dostlara

Aslan kükremesi: Kötü habere

Aslana sırtını dayamak: Kayıp ve üzüntüye.

Aslanın birinin yanına gitmesi: O kişinin üzüleceğine.

Aslan tarafından takip edilmek: Tuzağa düşmeye işarettir.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir